Technické údaje areálu vodných športov


Areál vodných športov

Vzdialenosť areálu vodných športov z centra Bratislavy je 20km. Doprava je možná vlastným autom na parkovisko pri areáli alebo mestskou hromadnou dopravou do obce Čunovo (súčasť Bratislavy) a odtiaľ cca 2 km pešo. Orientačne z Bratislavy smer Rusovce, štátna hranica s Maďarskou republikou.

Areál svojou koncepciou a vybavením splna kritéria športových štadiónov svetovej úrovne. Poskytuje tréningové možnosti pre výkonnostných vodných slalomárov a raftistov ale aj pre výcvik amatérskych športovcov. V areáli, ktorý ma olympijské parametre, je možné usporadúvať preteky na európskej a svetovej úrovni (v rokoch 1997 a  1999 sa tu uskutočnil Svetový pohár vo vodnom slalome, v roku 2000 Majstrovstva sveta juniorov, 2001 Majstrovstvá Európy juniorov, 2003 Finále Svetového pohára, 2006 Slovak Open, 2008 Akademické majstrovstvá sveta).

Pre športové súťaže slúži uzavretý okruh skladajúci sa zo štartovacieho bazénu, dvoch súťažných trati (možnosť voľby), lodného výťahu a vratného-rozjazďovacieho kanála.

Pretekárske trate sú navrhnuté podľa odporúčaní a poznatkov pána Ondreja Cibáka spoluautora obdobných projektov v Austrálii, Španielsku či Poľsku.


Parametre športových zariadení areálu

 

Pozrite si fotografie z Cunova.
Pravy kanal 60KB Tabula za cielom 50KB Na trati 60KB Niagara 46KB C2 50KB

         

    
Plan trati 20KB

Home
- Posledná zmena: 16. 04. 2009